Poniżej przedstawię Wam 10 zabaw najchętniej wybieranych przez Parę Młodą.
1. Wycieczka do zoo.
Do zabawy potrzebujemy 14 krzeseł. Krzesła ustawiamy naprzeciwko siebie w dwóch rzędach. Wybieramy 14 osób i tworzymy dwa zespoły, każdy po 7 osób. Każda osoba dostaję swoją rolę: mamy, taty, dzieci ( Witka, Jacka, Zosi), psa Azora i słonia. Prowadzący opowiada historyjkę, w trakcie której wymienia imiona uczestników. Osoby odgrywające swoje role, słysząc swoje imię powinny wstać, obiegnąć rząd krzeseł i usiąść z powrotem na swoje miejsce.
- Historyjka:
„Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA - radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich POCIECH. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.”
2. Chłopiec czy dziewczynka
Zabawa typowo dla Państwa Młodych.
Państwo Młodzi siadają na dwóch krzesłach, odwróconych do siebie tyłem. Zespół przygrywa melodie. Gdy prowadzący daje znać, Para Młoda odwraca się do siebie. Jeżeli odwrócą się w tą samą stronę - będą mieć chłopczyka, jeśli w przeciwną - dziewczynkę. Zabawa trwa tyle, ile Państwo Młodzi chcą mieć dzieci.
3. Gorące krzesła
W kręgu, na środku sali ustawiamy krzesła (6-12). Krzesła powinny stykać się ze sobą oparciami. Do zabawy potrzebujemy o jedną osobę więcej aniżeli mamy krzeseł. Uczestnicy muszą zająć swoje miejsce w momencie gdy muzyka ucichnie. Osoba dla której braknie krzesła, odpada. Po każdej turze zabieramy jedno krzesło. Prowadzący może także w trakcie zabawy zadawać różne zadania ( np. każda osoba przynosi widelec, każda osoba przynosi jabłko).
4. Test zgodności.
Kolejna zabawa skierowana do Pary Młodej. Państwo Młodzi siadają na dwóch krzesłach, odwróconych do siebie tyłem. Pannie Młodej dajemy kartki z napisem: ja i on, a Panu Młodemu : ja i ona.
Wodzirej zadaje pytania, a Para Młoda odpowiada, unosząc kartkę z odpowiedzią.
Przykładowe pytania:
- kto pierwszy powiedział kocham Cię?
- kto będzie wynosił śmieci?
- kto ma fajniejszą teściową?
- kto będzie wstawał do płaczącego dziecka?
5. Pociąg
W zabawie mogą wziąć udział wszyscy goście weselni. Goście ustawiają się w wagonikach, jeden za drugim. Rolę maszynisty może przejąć Panna Młoda bądź Pan Młody. Treść piosenki jest z pewnością każdemu znana. Zabawę można urozmaicić poprzez zatrzymywanie się na poszczególnych stacjach i odtańczenie narodowego tańca danego Kraju np. we Francji - kankana, w Warszawie - poloneza.
6. Zbieranie na wózek.
W zabawie biorą udział Państwo Młodzi. Każdy kto chce zatańczyć z Panią bądź Panem Młodym wnosi niewielką opłatę, która zostaje przeznaczona zakup wózka dla dziecka Nowożeńców.
7. Taniec z figurami
W zabawie biorą udział wszystkie chętne pary. Podczas tańca wykonywane są przeróżne figury np: wodzirej mówi trzy nóżki na parkiecie, 2 rączki na parkiecie. Wygrywa para, która najdłużej będzie wykonywała poprawnie figury.
8. Poznajmy się
Tworzymy dwa koła. Wewnątrz koło tworzą wszystkie Panie, na zewnątrz Panowie. Panie tańczą w lewo, Panowie zaś w prawo. Gdy muzyka skończy grać, Panie odwracają się i witają się z Panem znajdującym się na przeciwko.
9. Taniec pod sznurkiem
W zabawie uczestniczą pary ( 4-6). Para Młoda trzyma rozciągnięty sznurek. Każda para tańczy w rytm muzyki , przechodząc pod sznurkiem. Po każdym przejściu sznurek się obniża. Odpada para która dotknie linę bądź się przewróci.
10. Tajemnicza paczka
Wodzirej wręcza Parze Młodej paczuszkę i czyta wierszyk komu paczka powinna być przekazana np. paczka wędruje do osoby, która ma dzisiaj najładniejszą fryzurę bądź paczka wędruje do osoby z najdłuższymi nogami. Na końcu paczka trafia do rąk Państwa Młodych, gdzie znajduje upominek dla nich.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz