wtorek, 15 marca 2016

Jak zachować się w Kościele podczas ślubu? Porady dla Gości Weselnych

Ceremonia zaślubin to wielka uroczystość, która nieco różni się od zwykłej Mszy Świętej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przekraczając próg Kościoła powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach grzecznościowych. Zdarza się jednak, że w towarzyszących  emocjach zapominamy o właściwym zachowaniu. 



Jak zachować się podczas ślubu? - Porady dla gości weselnych

1. Nie zachowuj się głośno - wszelkie chichoty, szepty, rozmowy  nie są wskazane zarówno w trakcie trwania Mszy Świętej jak i bezpośrednio przed i po niej.  Na pogaduszki przyjdzie czas w trakcie przyjęcia weselnego.

2. Jeżeli jesteś przeziębiona/y usiądź niedaleko drzwi. Gdy  dolegliwości związane z chorobą będą zbyć uciążliwe będzie można na spokojnie wyjść na zewnątrz , zbytnio nie hałasując.
Pamiętajmy też by nie ziewać i nie chrząkać,  a także nie przesuwać zbyt drastycznie krzeseł oraz ławek.

3. Nie żuj gumy do żucia!  żucie gumy podczas tak ważnej uroczystości zostanie odebrane jako zachowanie niekulturalne, a wręcz obraźliwe.

4. Wyłącz telefon komórkowy - Dzwoniący telefon komórkowy nie tylko rozproszy samego właściciela, szukającego go po kieszeniach, ale także oburzy pozostałych gości, a przede wszystkim Parę Młodą.

5. Dzieci pod kontrolą - małe pociechy niejednokrotnie potrafią zakłócić  Mszę Świętą wędrówkami po Kościele i krzykami. Jeżeli bierzemy dzieci na uroczystość Wesela powinniśmy usiąść z tyłu tak by w razie konieczności wyjścia na zewnątrz nie podążać przez cały Kościół z krzyczącym dzieckiem na rękach.

6. Nie biegaj z aparatem! - od robienia zdjęć jest fotograf. Nie ma nic gorszego niż gromada osób otaczająca z każdej strony Parę Młodą i pstrykająca jej zdjęcia np. podczas przysięgi małżeńskiej. Jeżeli koniecznie chcemy zrobić zdjęcie nie wychodźmy z ławek oraz wyłączmy lampę błyskową. Pamiętajmy też, że niektórzy kapłani nie godzą się na robienie zdjęć przez osoby nieupoważnione.

7. "Znak pokoju" - powinniśmy ograniczyć  do uściśnięcia dłoni osób, które siedzą niedaleko nas. Nie wychodźmy z ławki i nie biegajmy po kościele by uścisnąć rękę wszystkich znanym nam osób. Wyjątkiem jest tu Para Młoda, która może podejść do rodziców i podać im dłoń.














wtorek, 1 marca 2016

Fotobudka na weselu

Wesele to niezwykła uroczystość,  która sprzyja  zabawie. Warto więc pomyśleć o niebanalnych atrakcjach,  by mile zaskoczyć gości.  Jedną z nich może być fotobudka, dzięki której goście będą się świetnie bawić oraz stworzą niepowtarzalną pamiątkę. 



Czym jest fotobudka?

Fotobudka to urządzenie do robienia zdjęć, umożliwiające ich natychmiastowy wydruk, czy też publikację w mediach społecznościowych albo wysłanie na maila. Urządzenie to jest niezwykle popularne w USA. Tam można je spotkać na każdym kroku i to nie tylko przy okazji przyjęć okolicznościowych.  U nas również powoli zaczyna zdobywać coraz większą rzeszę zwolenników. 
Nic dziwnego. Obecność fotobudki na weselu to nie tylko gwarancja świetnej zabawy ale także wspaniała pamiątka w postaci ciekawych zdjęć.  Wraz z fotobudką dla gości jest szereg akcesoriów: zabawne nakrycia głowy,  opaski,, śmieszne okulary, szale, maski czy też sztuczne wąsy i peruki. Wszystko to sprawia, że zdjęcia są jeszcze bardziej zabawne. 

Rodzaje fotobudek

- Tradycyjna fotobudka - czyli kabina do której się wchodzi. Możną ją ustawić gdzie tylko chcemy, a goście będą mogli korzystać z niej do woli. Działanie fotobudki jest bardzo proste. Wystarczy  stanąć przed obiektywem aparatu fotobudki, wcisnąć przycisk : start, a  aparat automatycznie wykona serię kilku zdjęć, które następnie zostaną wydrukowane w ciągu kilkunastu sekund.  Formaty tak wydrukowanych zdjęć z fotobudki to 5x15 cm. i 10x15 cm.
- Tła fotograficzne - charakteryzuje się otwartą przestrzenią,  dzięki której  wszyscy goście mogą obserwować sesję innych uczestników zabawy.  Goście robią sobie zdjęcia na tle śmiesznych fototapet z rekwizytami, które pozwalają na zmianę image’a. Mogą to być peruki, okulary, kapelusze i wiele, wiele innych.  Jedynym ograniczeniem podczas robienia zdjęć jest Wasza fantazja. 

Kiedy najlepiej wynająć fotodbudkę?

Fotobudkę najlepiej wynająć w godzinach wieczornych, kiedy nasi goście są już zrelaksowani  i skłonni do zabaw oraz szaleństw. Czas wynajęcia zależy przede wszystkich od liczby gości ale 3-4 h powinny w zupełności wystarczyć. 

Fotobudka - cena za wynajem

Za pakiet, który obejmuje  3 h pracy fotobudki, nieograniczoną ilość zdjęć, dojazd, imprezowe gadżety oraz personalizacje zdjęć zapłacimy ok. 1000 zł. Każda kolejna godzina to koszt ok. 200 zł.